Ferie z GOK Biała Podlaska

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

KONKURS ŚWIĄTECZNY

REGULAMIN KONKURSU

Mikołajki w zerówce

Światowy Dzień Życzliwości

Hallo World Day to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Jego idea do dziś jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.

  • Nie przegapmy takiej chwili- bądźmy wszyscy bardzo mili.
  • Życzliwi żyją dłużej.
  • Dzień życzliwych-dniem szczęśliwych.
  • Bądź życzliwy dla każdego, to nie spotka cię nic złego.
  • Być życzliwym-fajna rzecz; lepiej tak, niż złościć się.
  • Życzliwość jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiaruje.
  • Życzliwość jest jak przyprawa, która każdego dnia nadaje wspaniały aromat.
  • Życzliwości nigdy dosyć, czy to w dzień, czy to w nocy.
  • Bądźmy zawsze życzliwi, nie złośliwi.

W dzisiejszym dniu możecie napisać list (on-line) do wybranych osób. Listy mają być pełne życzliwości i radości. Oby Skrzynka (e-mailowa) nigdy nie była pusta, a Wam niech zawsze towarzyszy wena twórcza! Piszcie ile możecie!

#SzkołaDoHymnu

10 listopada o godz. 11:11 uczniowie naszej szkoły wzięli  udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu”.

W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii uczniowie połączyli się za pomocą komunikatorów i wspólne odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” o

n-line.

 

Ślubowanie Pierwszoklasistów

Pierwszoklasiści  są już pełnoprawnymi uczniami.

Szóstego listopada br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Beata Zydlewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Zanim jednak dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego nauczyły się w szkole. Przejęci, odświętnie ubrani ochoczo przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Pani Dyrektor pogratulowała dzieciom występu. Następnie wychowawczyni wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy, książeczki i pierwsze legitymacje szkolne. Niespodziankę swoim kolegom sprawiły dzieci z oddziału przedszkolnego, które wręczyły pierwszoklasistom własnoręcznie wykonane zakładki. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, życzenia i podziękowania. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.  Kontynuuj czytanie

Projekt Pod Biało-Czerwoną – oddaj swój głos

Gmina Biała Podlaska przystąpiła do projektu  „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Głosy poparcia można oddawać do dnia 11 listopada 2020r, godz. 23:59

https://bialoczerwona.www.gov.pl/ 

Odwiedzamy groby naszych Patronów

Ocalić od zapomnienia – odwiedzamy groby naszych Patronów

Tuż przed Świętem Wszystkich Świętych nauczyciele odwiedzili groby Patronów naszej szkoły i żołnierzy poległych w czasie I i II wojny światowej.  Na grobach Kazimierza i Romualda Zeryngera, Józefa Danilewskiego, Ireny Malinowskiej i Marii Żurek zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

 

Światowy Dzień Ubogich – zbiórka środków czystości

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w akcji zorganizowanej przez Szkolne Koło Caritas. Do 13  listopada zbieramy mydła, środki higieniczne, żele do mycia, przybory do golenia oraz środki dezynfekujące.
Nasza zbiórka wpisuje się w obchody IV Światowego Dnia Ubogich. Chcemy wyciągnąć pomocną dłoń do ludzi, którzy borykają się z bezdomnością.
Wyżej wymienione rzeczy można przynosić do pojemników znajdujących się w wejściu do szkoły.