mar 24 2020

OGŁOSZENIE DYREKTORA SZKOŁY

Szanowni rodzice, Drodzy uczniowie

      W związku z wejściem w życie nowego Rozporządzenia MEN dyrektor Szkoły Podstawowej w Grabanowie zmienia organizację zdalnego nauczania od dnia 25 III 2020r.

 Będziemy zdalnie realizować podstawę programową nauczania według dotychczasowego planu zajęć na każdy dzień dla danej klasy.

Proszę zapoznać się z informacjami zawartymi na stronie internetowej szkoły www.grabanow.tau.pl w zakładce ZDALNE NAUCZANIE. Tam również w zakładce

e – EDUKACJA znajdują się zadania dla ucznia na dany dzień.

Uczniowie będą otrzymywać oceny w dzienniku elektronicznym za prace uzgodnione z nauczycielem przedmiotu.

Proszę się nie martwić, jeśli coś nie uda się na początku.

Stopniowe przezwyciężanie trudności na pewno zaowocuje !

 Wszyscy jesteśmy w bezprecedensowej sytuacji i staramy się  dostosować się do nowych realiów. Jako szkoła chcemy służyć Wam pomocą i wsparciem w możliwie dogodny sposób.

Życzę powodzenia i zdrowia,

dyrektor szkoły: Beata Zydlewska

mar 14 2020

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2020/2021

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grabanowie informuje, że od 16 do 25 marca 2020 r. rekrutacja do klasy I (dzieci spoza obwodu) oraz oddziału przedszkolnego (dzieci pięcioletnie i sześcioletnie) będzie odbywać się drogą elektroniczną.

Druki formularzy należy pobrać ze strony szkoły www.grabanow.tau.pl (zakładka REKRUTACJA) i przesyłać w formie skanu (format pliku: pdf, doc; rtf) lub zdjęcia (format zdjęcia: jpg; jpeg; jpe) na adres e-mail: spgrabanow1@gmail.com

W przypadku braku takich możliwości wnioski można składać osobiście.

 Dyrektor szkoły:

Beata Zydlewska

mar 13 2020

INFORMACJA DO UCZNIÓW

Drogi Uczniu!

 • Pamiętaj, że czas między 16-25 marca 2020 r. nie jest okresem ferii.

Postaraj się, aby przerwa  w funkcjonowaniu szkoły nie była okresem wolnym od nauki.

 • Codziennie otrzymasz zestaw zadań powtórzeniowo – utrwalających, czasami będą to proste zadania innym razem dłuższe projekty.
 • Potraktuj to jak nowe wyzwanie!
 • Zadania wykonuj systematycznie, a rozwiązania odsyłaj na adres wskazany przez nauczyciela. Najczęściej będzie to komunikator e – dziennika, do którego możesz załączać wykonane prace. Możesz także pytać swojego nauczyciela przedmiotu, jeśli czegoś nie rozumiesz.

Mam nadzieję, że będziemy mogli uczyć Cię w szkole jak najszybciej.

Teraz jednak czeka nas mały sprawdzian z posługiwania się technologiami informacyjnymi. Myślę, że masz to świetnie opanowane!

Życzę powodzenia!

Dyrektor szkoły:

Beata Zydlewska

mar 13 2020

KONKURS SZKOLNY Z OKAZJI 100 ROCZNICY URODZIN ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

      Znalezione obrazy dla zapytania: papież jan paweł 2

,,Każdy z Was, młodzi Przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje ,,Westerplatte”. Jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można ,, zdezerterować” . Wreszcie jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba ,,utrzymać” i ,,obronić”, tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak obronić dla siebie i dla innych”                            Gdańsk, Westerplatte ,12 czerwca 1987

 

,,Św. Jan Paweł II w oczach dzieci”

Format pracy – arkusz A3 ( praca może być wykonana dowolną techniką: farby, kredki, wydzieranka, kolaż itp.).

Prace konkursowe należy zdać do katechety, do dnia 07.04.2020.              Szczegółowe informacje u katechety Tomasza Micha.

Do udziału zapraszany wszystkich uczniów kl. I-IV i V-VIII.

mar 12 2020

DZIEŃ OTWARTY

dzień otwarty (5)

We środę 11 marca w Szkole Podstawowej w Grabanowie odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty dla Rodziców i Dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I i Oddziale 0. To wydarzenia na stałe wpisuje się w życie naszej szkoły.  Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Beata Zydlewską,  która serdecznie powitała przybyłych gości. Następnie przedstawiła ofertę  edukacyjną szkoły i odpowiedziała na nurtujące rodziców pytania. W kolejnym punkcie programu przedszkolaki obejrzały  przedstawienie pod tytułem „Wesoły świat Jana Brzechwy” w wykonaniu  uczniów klasy II. W tym dniu pokazaliśmy naszą szkołę przygotowaną do ośmioletniej przygody dziecka po krainie wiedzy i dobrego wychowania. Przedszkolaki oraz ich rodzice mogli obejrzeć szkołę i zajrzeć do niemal każdego zakamarka naszej placówki. W trakcie spotkania rodzice mogli porozmawiać z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej. Tego dnia przedszkolaki brały też udział w zajęciach plastycznych. W trakcie zajęć mogły skorzystać ze słodkiego poczęstunku. Pobyt gości  dostarczył wszystkim wielu miłych emocji. Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy uśmiechnięci i pełni zapału we wrześniu 2020 r.

Czytaj wpis

mar 11 2020

Ogłoszenie dyrektora szkoły – zawieszenie zajęć

Ogłoszenie dyrektora szkoły – zawieszenie zajęć

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa dyrektor Szkoły Podstawowej w Grabanowie zawiesza zajęcia na 2 tygodnie (od 12 III do 25 III 2020r.):

 • w dniach 12, 13 III 2020r. będą jeszcze prowadzone zajęcia opiekuńcze (świetlicowe)

12 III (czwartek) od 8.00 do 13.30

13 III (piątek) od 8. 00 do 12. 45

 • od dnia 16 marca 2020 (poniedziałek) zawieszone zostają wszystkie zajęcia dydaktyczno – wychowawcze oraz opiekuńcze.

Rodzicu,

 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

Często myj ręce przy użyciu mydła i wody. Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

dyrektor szkoły: Beata Zydlewska

mar 05 2020

PROJEKT ZERÓWKI „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”

W lutym dzieci z klasy ,,0” realizowały program Państwowej Inspekcji Sanitarnej ,,Czyste Powietrze Wokół Nas” . Celem programu jest kształtowanie świadomych, asertywnych postaw wśród dzieci, dotyczących ochrony własnego zdrowia, w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobami palącymi oraz zwiększenie wiedzy rodziców w zakresie ochrony dzieci przed narażeniem na działanie dymu tytoniowego

Program objął zajęcia warsztatowe:

 1. Wycieczka
 2. Co i dlaczego dymi?
 3.  Jak się czuję, kiedy dymi papieros?
 4. Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?
 5. Jak unikać dymu papierosowego?

 Dzieci w ramach tego projektu poznały różne źródła dymu, zwiększyły swoją wiedzę na temat skutków palenia papierosów i wdychania dymu papierosowego. Poznały ,,Dinusia” maskotkę programu i piosenkę o ,,Zielonym Dinku”, wykonały własne projekty znaczków ,,Nie pal przy mnie”.

20200219_105058 20200219_105408

mar 04 2020

DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Pamiętaliśmy o Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych. Cała społeczność szkolna wzięła udział w apelu poległych i pomordowanych żołnierzy podziemia niepodległościowego. Pod tablicą pamięci złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze oddając hołd tym, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

DSCN7275DSCN7271

lut 29 2020

ZAPROSZENIE NA DZIEŃ OTWARY

Zaproszenie

na Dzień Otwarty

Szkoły Podstawowej 30 Poleskiej Dywizji Piechoty

 Armii Krajowej w Grabanowie

 

Dnia 11 marca 2020 roku (środa)

 o godz. 16.00

 

zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na

Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej w Grabanowie.

 

    Program spotkania:

 • spacer po szkole
 • prezentacja uczniów szkoły
 • zabawy ruchowe na sali gimnastycznej
 • wspólna praca plastyczna – dla rodziców i dzieci
 • poczęstunek

lut 24 2020

OGŁOSZENIE DYREKTORA

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej

30 Poleskiej Dywizji Piechoty AK

 w Grabanowie

przyjmuje zapisy na rok szkolny 2020/2021

- do klasy I Szkoły Podstawowej w Grabanowie – spoza obwodu szkoły,

- do Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej

w Grabanowie (dzieci sześcioletnie (ur. w 2014r.) oraz dzieci pięcioletnie (ur. w 2015r. w przypadku dysponowania wolnymi miejscami).

Zapisu można dokonać codziennie w terminie

 od 4 do 25 marca 2020 r.

Dzieci z obwodu szkoły przyjmowane są do kl. I

na podstawie zgłoszenia

od 24 lutego 2020 do 13 marca 2020 roku

Wszystkie druki można pobrać

ze strony internetowej szkoły www.grabanow.tau.pl

lub wypełnić bezpośrednio przy zapisie.

Przy zapisie rodzic lub opiekun powinien posiadać dokument stwierdzający PESEL dziecka.

Starsze posty «