3 MAJA – NARODOWE ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

                         3 maja to ważny dzień dla każdego Polaka – Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Obchodzimy je od 1791 roku.Nie zawsze jednak można je było obchodzić. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, w 1918 r. Sejm przywrócił to święto. Władze zakazywały obchodzenia Święta Konstytucji także od 1944 do 1990 r. Konstytucję 3 Maja uznaje się za pierwszą nowoczesną, spisaną konstytucje w Europie. Jest to także druga po Konstytucji amerykańskiej z 1787 roku konstytucja na świecie. Mamy więc powody do dumy!

Posłowie zgromadzeni w Sejmie postanowili uczcić 230 rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji ustanawiając rok 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja.

„Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, świadomy znaczenia Konstytucji 3 Maja jako ważnego elementu pamięci zbiorowej, oddając hołd wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wiekopomnego aktu – myślicielom politycznym, posłom na Sejm Czteroletni, przedstawicielom ówczesnego obozu patriotycznego oraz pokoleniom Polaków, których niezłomna walka pozwoliła na przetrwanie lat niewoli i odzyskanie niepodległości, zachęca do refleksji nad dziedzictwem Konstytucji 3 Maja współcześnie i ustanawia rok 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja” – głosi przyjęta przez Sejm uchwała.

Kontynuuj czytanie

Dzień Ziemi

                     22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jak co roku przyświecało mu hasło przewodnie, w tym roku: „Przywróć naszą Ziemię”. Ze względu na pandemię koronawirusa większość akcji została przeprowadzona on-line, część także w naszych gospodarstwach domowych.

Kontynuuj czytanie

Informacja dotycząca rekrutacji

Informujemy, że dzieci, których rodzice złożyli wnioski oraz potwierdzenie woli zostały przyjęte do oddziału przedszkolnego i do klasy I Szkoły Podstawowe w Grabanowie na rok szkolny 2021/2022.

Listy dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego oraz do klasy I spoza obwodu szkoły znajdują się na tablicy ogłoszeń przy wejściu głównym do szkoły.

 

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Życzenia od Samorządu Uczniowskiego

 

 

 

Podsumowanie konkursu „Ozdoba wielkanocna”

W środę 24 marca zakończył się szkolny konkurs na „Ozdoby wielkanocne”, który był zorganizowany dla wszystkich chętnych uczniów z klas 0-VIII.

              Na konkurs wpłynęły prace wykonane przez dzieci przy pomocy rodziców. Musimy przyznać, że wykonane były bardzo starannie i estetycznie. Ich różnorodność i pomysłowość, zasługują na wielkie uznanie i duże brawa.

              Mamy nadzieję, że wspólne, rodzinne spędzenie czasu przy tworzeniu ozdoby wielkanocnej pozostawiło po sobie wiele radosnych wspomnień.

Bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Kontynuuj czytanie

Przygotowania „zerówki ” do Wielkanocy

SZKOLNY MAM TALENT

Dnia 19 marca w naszej szkole odbył się konkurs „ Mam Talent”, podczas którego uczniowie klas młodszych prezentowali swoje umiejętności i pasje. Uczniowie klas IV-VIII mogli nagrać filmik lub przesłać zdjęcia potwierdzające swoje talenty.

Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Uczniowie zaprezentowali talenty z różnorodnych dziedzin – fotografia, malarstwo, sporty wodne, gra na instrumencie muzycznym, modelarstwo, taniec, cukiernictwo.

Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Podziwiamy Waszą odwagę, zaangażowanie. Uważamy że każdy z Was zasługuje na miano zwycięzcy, dlatego też każdy z was zostaje wyróżniony. Zaprezentowaliście się wspaniale. Musimy pamiętać, że w każdym drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować. Do zobaczenia za rok. Organizatorzy Samorząd Uczniowski.

IZABELA SAŁATA – TANIEC

MACIEJ KUSZNERUK – GRA NA GITARZE

MICHAŁ KUSZNERUK – WINDSURFING

Zdalne nauczanie od 22.03.2021r.

Informacja do rodziców 19 III 2021

„Tydzień zawodów – czas na strzał w 10”

list LKO do uczniów i rodziców