Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzony 21 listopada. Hallo World Day to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Jego idea do dziś jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.

Przesłanie światowej akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy, wraca do nas z nawiązką. 

W naszej szkole będziemy celebrowali to święto przez cały tydzień. Zapraszamy do udziału w akcjach:

  1. „Poczta życzliwości”- możliwość przesłania życzeń, pozdrowień dla koleżanki/kolegi/nauczyciela. Wrzucanie listów do skrzynki życzliwości przy fotobudce. Rozdanie listów na koniec tygodnia.
  2. Challenge życzliwości- drzewo i listki z dobrymi, życzliwymi uczynkami. Klasy 4-8 wieszają swoje listki na drzewku znajdującym się na korytarzu szkolnym, klasy 0-3 i Punkt Przedszkolny– drzewka w klasach.
  3. Losowanie miłych cytatów przy wejściu do szkoły.
  4. Fotobudka- robienie zdjęć telefonami – środa
  5. Noszenie w wybranym dniu przez uczniów kolorowych ubrań lub założenie dowolnego elementu garderoby na znak pozytywnego nastawienia do świata i ludzi wtorek: żółty (przyjaźń), środa: czerwony (dobroć), czwartek: zielony (nadzieja), biały (pokój)​
  6. Zabawa w Cichego Życzliwego Przyjaciela. Nauczyciele wychowawcy przygotowują losy z imionami wszystkich uczestniczących w zabawie osób. Gracze losują i dowiadują się dla kogo będą Cichym Przyjacielem. Imię wylosowanej osoby powinno zostać tajemnicą do końca zabawy czyli do końca tego tygodnia. Cichy Przyjaciel, to osoba, której zadanie polega na sprawianiu codziennie przynajmniej jednej, drobnej przyjemności wylosowanej osobie. W zabawie chodzi o pomysłowość i kreatywność w wymyślaniu sposobów na sprawienie przyjemności. Cichy Przyjaciel może osobiście coś przygotować, zrobić, podarować.
  7. Wykonanie kartek świątecznych z życzeniami dla pensjonariuszy Domu Pomocuy Społecznej w Kozuli. Kartki można przynieść do szkoły do 10 grudnia, przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie zaniosą je do DPS-u.

 

Skip to content