Przedszkole

Konkurs  Karaoke   na powitanie wiosny      

 

W dniu 2 marca, dzieci z Oddziału Przedszkolnego, kl.0  w Grabanowie, dowiedziały się: co to jest Mapa Marzeń, jak się ją tworzy i jak się z nią pracuje. Te ciekawe zajęcia przygotowała mama jednego z przedszkolaków, która opowiedziała o swoim zawodzie „trener umysłu – praca z Mapą Marzeń”. Dzieci na początku z dużym zainteresowaniem słuchały o tym  jak dążyć do realizacji swoich marzeń, a potem wykonały kolaż pt: Mapa Marzeń.

 

17 luty – Dzień Kota! 🐈‍⬛🐾Tak przedszkolaki z grupy „Kotki” tego dnia świętowały.

Dzisiaj  (22.02.23r.) w przedszkolu gościliśmy, tatusia jednego z przedszkolaków, który jest strażnikiem granicznym i zechciał nas odwiedzić, by opowiedzieć o swojej pracy. W spotkaniu uczestniczyły dwie grupy: Promyki i Kotki.  Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały o trudach pracy strażnika granicznego, obejrzały fotografie i zobaczyły krótki instruktaż z pierwszej pomocy. Mogły również przymierzyć elementy wyposażenia strażnika granicznego. Przedszkolaki miały dużo pytań do gościa. Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały na pamiątkę różne gadżety.

 

Konkurs recytatorski

Regulamin – konkurs recytatorski

załączniki

Mikołajki z zerówce

Zajęcia edukacyjne, gry i zabawy w punkcie przedszkolnym

Zajęcia z ceramiki w grupie „Promyki”

Rozpoczęcie roku szkolnego w przedszkolu

 Rozpoczęcie roku szkolnego w oddziale i punkcie przedszkolnym

Serdecznie zapraszamy do przedszkola w dniu 1 września. Dzieci można przyprowadzać do punktu przedszkolnego (3-5 lat) od 7.30, a do klasy 0 między 8.00-9.00.  Pierwsze dwa dni będą dniami adaptacyjnymi, w związku z czym, dzieci mogą w tym czasie  być krócej.

1 września  otrzymają Państwo pakiety z książkami dla dzieci.

Wyprawki przedszkolne -podpisane- przynosimy w dniu 1 września.

Dzieci z grupy 3,4,5 latków przynoszą podpisaną pościel.

Wszystkie dzieci powinny mieć obuwie na zmianę (najlepiej z białą podeszwą), młodsza grupa również ubranka.

Zjazd autobusu dla oddziału przedszkolnego (kl.0) 7.30 (początek w Julkowie), 13.00 wyjazd sprzed szkoły.

Deklaracja upoważniająca do odbioru dziecka znajduje się w załączniku. Wypełniony i podpisany dokument prosimy przynieść w dniu 1 września (dotyczy to wszystkich rodziców/opiekunów prawnych).

Adres naszej szkoły/ przedszkola: grabanow.tau.pl

Planowane zebranie organizacyjne z rodzicami  8 września.

 

Wychowawczynie grup przedszkolnych.

Upoważnienie do odbierania dzieci

Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022 w Punkcie Przedszkolnym w grupie Kotki .

Przez ostatni tydzień w grupie przedszkolaków kl. 0  odbywał się „maraton zawodów”, podczas którego dzieci poznały różne zawody, min. zaproszonych rodziców, np.: bibliotekarki, policjanta, dietetyka, pielęgniarki, spawacza i sprzedawcy.

 

Klasa 0 – Promyki to prawdziwi PRZYJACIELE PRZYRODY 😊:

1   Oszczędzają wodę i energię

2.    Segregują śmieci

3.    Szanują zieleń

4.    Lubią zwierzęta

5.    Nie śmiecą

6.    Sprzątają okolice

7.    Sieją i dbają o roślinki

8.    Nie łamią gałązek drzew

„Gdy do lasu pójdą dzieci, żadne w lesie nie naśmieci, bo papierki i butelki dają pożar czasem wielki. Każdy malec obiecuje, że przyrodę uszanuje. Nie wystarczy w lesie zwierza, co do wody właśnie zmierza. Nie zabrudzi rzeki także. Dba o czystość, dba, a jakże. A więc dziecię moje młode – przed zagładą chronńprzyrodę”. I. Salach („Obietnica”) Dzieci z grupy „Kotki” stworzyły KODEKS MAŁEGO EKOLOGA poprzez odbicie dłoni pomalowanej uprzednio farbą. Tym sposobem przypieczętowały swoją obietnicę, że od tej pory będą chroniły przyrodę! Z niepotrzebnych skrawków tkanin, gazet, folii i plastikowych butelek stworzyły również PLAKAT MAŁEGO EKOLOGA oraz perkusyjny instrument muzyczny, na którym zagrały i zaśpiewały piosenkę pt. „Ekologia- słowo znane”. Ten tydzień był pełen wrażeń!

Spotkanie z Zajączkiem Wielkanocnym.

W środę 13.04.2022r. dzieci z przedszkola w Grabanowie odwiedził  Zając Wielkanocny.  Podczas  spotkania  z zającem były wspólne tańce, konkursy i zabawy. Na koniec dzieci z grupy „0” PROMYKI otrzymały od zajączka czekoladowe jajeczka. Tak w wesołym i wiosennym nastroju minął miło  przedświąteczny czas w naszym przedszkolu.

Przyszła do nas Pani Wiosna, była piękna i radosna. W każdym kątku zagościła, dzieciom czas dziś umiliła. Sadzić kwiatki dziś umiemy, posiać szczypior potrafimy. Słońce, gleba oraz woda, Wszystkim roślinom zdrowia doda 😉

Świat prehistorii w grupie 3 i 4 latków. Dzieci zapoznały się z różnymi gatunkami dinozaurów, mogły poczuć się jak praprzodkowie chowając sie w jaskini. Dowiedziały się również jak wykrzesać ogień, sprawdziły co jest w stanie rozpuścić się w wodzie, skąd wydobywa się węgiel i kto go wydobywa dzisiaj oraz… jak spowodować mini erupcję wulkanu…

 

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

Człowiek i przyroda (tęsknimy za wiosną)

Jak ubrać się zimą, a jak latem? Wspólne dobieranie odzieży do pory roku.

 

Wigilia zerówki

Grudzień – grupa „Promyki”

Mikołajki w grupie „Promyki”

   Z okazji Mikołajek, w dniu 6  grudnia  grupa „Promyki”  była na wycieczce pełnej atrakcji. Przedszkolaki bawiły się na sali zabaw dla dzieci Fit and Fun,  gdzie oprócz tego skakały na dmuchanym zamku oraz otrzymały  naklejki i balonowe zwierzaczki. Następnie  w pizzerii same wykonały swoją pizzę, którą potem z chęcią zjadły. Na koniec dnia dzieci rozwiązały quiz mikołajkowy i otrzymały czekoladowe mikołaje. Tym słodkim akcentem zakończyliśmy mikołajkowe świętowanie.

Dzień Misia w grupie „Promyki”

Mikołajki w grupie 3-latków

Kim będziesz w przyszłości, i co czeka Cię? Z wróżb być może dowiesz się. – zabawy andrzejkowe 😉

Miś pluszowy cech ma wiele, Miś jest moim przyjacielem. Kiedy misia ja przytulę, Wnet swe smutki też utulę 🐻🐾

Dzień życzliwości w grupie „Kotki”

Wspólne śpiewanie hymnu Polski – #SzkołaDoHymnu

Jesienne barwy muzyki w wykonaniu zespołu Limbos

Praca plastyczna-lampiony

Zajęcia z ceramiki w grupie PROMYKI

Warsztaty ceramiczne

Grupa przedszkolna PROMYKI podczas swoich zajęć i zabaw

Punkt przedszkolny: Przechodzimy przez jezdnię

 

Grupa 3-4 latków: Pierwsze prace plastyczne „KOTKI”

 

Skip to content