ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z ELEKTRONICZNYMI PAPIEROSAMI

 Szanowni Rodzice!

W załączeniu przekazuję informację przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie. Bardzo proszę o czujne podejście do problemu, rozmowę ze swoimi dziećmi na temat szkodliwości e-papierosów. Szkoła ze swojej strony zaprosi specjalistów na zajęcia z uczniami oraz przeprowadzi pogadanki na zajęciach z wychowawcami.

Dyrektor szkoły:

Beata Zydlewska

 

Skip to content